Pohled na firemní kulturu v Liftrocku očima zaměstnanců. Pohoda a perspektiva růstu

Jak si získat a udržet důvěru spolehlivých zaměstnanců, když se nezaměstnanost drží na úrovni 3,6 % (duben 2023)? O problematice se napsalo už mnoho odborných studií, článků i analýz. Obvykle se však může odpověď shrnout do krátkého spojení: „správná firemní kultura“.  

A v tomto článku se dozvíte o firemní kultuře v holdingu Liftrock, konkrétně ve společnostech: 

Nejčastější důvody, které slyším od kolegů, proč zůstat zaměstnaný v naší společnosti, jsou...

Důraz na inovace, příležitosti ke kariérnímu růstu i šance změnit celý obor

Hodně firem se snaží na trhu práce (marně) nalézt „hotové“ zaměstnance na konkrétní pozice, naproti tomu společnosti z holdingu Liftrock dávají prostor i ambiciózním lidem s proaktivním přístupem, kteří na sobě chtějí pracovat.  

„Člověk si vyzkouší pozice, ke kterým by se jinak ve svém věku dostával jenom velice těžko, takže se naučí opravdu hodně nového,“ říká o příležitostech pro absolventy jeden ze zaměstnanců Contract Management Česko. 

Popsaný trend v Liftrocku nepochybně souvisí i se zaváděním inovací do stavebnictví. Pracovníci často doslova mění obor, a proto se mohou naplno realizovat na významných projektech, o kterých se mluví i v médiích. A to zní lákavě pro absolventy, ale i pro zkušené odborníky.

Co charakterizuje typického zaměstnance Liftrocku?

Přátelská atmosféra je základním kamenem úspěchu 

„Pořádek dělá přátele,“ říká jedno české přísloví, které evidentně platí i v roce 2023. Díky korektnímu jednání, plnění závazků i společným aktivitám hned 31 z 50 dotázaných zaměstnanců napříč všemi společnostmi výslovně uvedlo, že je v Liftrocku skvělý kolektiv. 

„Cítím se jako v jedné velké rodině. Děláme vše proto, aby se nám dařilo, i když je to občas trochu náročnější, ale chci, aby se měl každý člen dobře. Věřím naší společné vizi a cítím osobní potřebu za ni bojovat, jako by to byla má vlastní myšlenka,“ shrnul výstižně pohled na atmosféru ve firmě zaměstnanec Proconomu.

Přesto si lidé v týmu Contract Management Česko uvědomují i potenciální „křehkost“ aktuálního stavu: „Nechci, abychom se proměnili v korporát. Firma sice potřebuje nabrat více zaměstnanců, aby se efektivně zvládalo více zakázek, ale menší společnost obvykle přispívá k lepším vztahům mezi zaměstnanci. Všichni navzájem se znají a mají o sobě přehled.“ 

Společně k lepším výsledkům 

Proaktivní, odpovědný a týmový přístup se promítl také do námětů ke zlepšení napříč holdingem Liftrock. Pracovníci navrhovali například: 

  • rozšířit možnosti vzdělávání (e-learning, odborné kurzy, školení atd.), 
  • vylepšit prezentaci úspěchů i členů týmu, 
  • seznámit zaměstnance (formou exkurze) s prováděnými stavbami, 
  • nabídnout ještě více společných akcí, které stmelí kolektiv. 

Občas pochopitelně i v Liftrocku dochází k drobným neshodám. Přesto naprostá většina zaměstnanců práci ve skupině Liftrock doporučuje své rodině i přátelům. 

A přesně tento ukazatel asi nejlépe vypovídá o zdravé firemní kultuře.

Jaká je pravděpodobnost, že nás doporučíte jako zaměstnavatele svým přátelům?

Přišel vám článek užitečný? Sdílejte jej dál.