Uvádíme novou podcastovou sérii o stavebnictví

Na počátku byla díra na trhu, říká Václav Větrovský v novém podcastu Liftrock STARS

Jak se z jedné malé společnosti o deseti lidech stal holding, který nyní sdružuje pět společností, zaměstnává přes 120 lidí a podílí se na 250 projektech v Česku a na Slovensku? Nejen o tom mluvil Václav Větrovský, zakladatel našeho holdingu Liftrock a společnosti Contract Management Česko, v prvním díle našeho nového podcastu Liftrock STARS.

Náš holding Liftrock je česká konzultační skupina, ve které se věnujeme projektovému řízení stavebních projektů na základě obchodních podmínek. Na český a slovenský stavební trh jsme vstoupili s několika ambiciózními cíli. „Chceme férový stavební trh. Jak toho dosáhneme? Plně podporujeme digitalizaci stavebnictví, která urychluje všechny procesy a přispívá k větší transparentnosti trhu a jeho atraktivitě pro další subjekty,“ říká náš zakladatel Václav Větrovský.

Změnit myšlení lidi bylo obtížné 

Stavebnictví je však tradiční obor, kterému vládnou léty ověřené postupy. A ty většina starších a zkušených stavebníků, konzultantů a inženýrů nechce měnit. Naši kolegové z Liftrocku tak dlouho naráželi na odpor. V posledním roce se ale situace mění. 

„Když jsme v roce 2016 začínali, moc se nám nedařilo měnit pohled lidí na digitalizaci a dostat ji do projektů v takové míře, jak jsme si představovali. Teď ale vidíme neskutečný obrat o 180 stupňů. Investoři, zhotovitelé, a dokonce i konzultanti si o digitalizaci sami říkají a chtějí s námi spolupracovat. Nám se tak daří digitalizaci implementovat do stavebních projektů,“ popisuje Václav Větrovský a dodává, že usiluje o úplné odstranění kvant papírů. Naším cílem je totiž spravovat všechny projekty v digitálním prostředí.

Které úspěšné projekty za Liftrockem stojí a kterou stavbu se nám podařilo plně digitalizovat? A co vlastně přivedlo Václava Větrovského k založení konzultační společnosti?

Poslechněte si první díl našeho podcastu LR STARS a dozvíte se víc.

Přišel vám článek užitečný? Sdílejte jej dál.